EŞARP BAĞLAMA TEKNİKLERİ

EŞARP BAĞLAMA TEKNİKLERİ

Kapalı bayanların en çok tercih ettikleri aksesuarların başında eşarplar gelir. Tesettürün ana unsuru eşarplardır. Bayanlar tarafından büyük ilgi gören eşarpların kullanımı ve seçimi düşünüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Eşarp bağlamak ve seçmek büyük bir özenister. Bulunduğunuz her ortama uygun kıyafetin yanı sıra eşarpta seçmelisiniz.

Eşarp
Eşarp

Modern   EŞARP  Bağlama

Günlük kullanımlarda eşarpları istediğiniz model ve şekilde kullanabilirsiniz fakat özel davetler söz konusu olduğu zaman daha dikkatli ve özenli olmanız gerekmektedir. Özel davetlerde başörtüsü olarak kullandığınız eşarbınızı değişik şekillerde bağlayabilirsiniz. Eğer bir eşarbı tesettür aksesuarı olarak kullanacaksanız saçınıza öncelikle bir bone bağlamanızda fayda vardır. Bone ve eşarplar çoğu zaman birlikte satılmaktadırlar. Çünkü eşarbınız ile bonenin renk uyumu çok önemlidir. Birbirini tamamlayan renkler olmalıdır. Eşarp bağlamada bone kullanmanın bir diğer önemi ise, bone eşarbın kaymasını engeller. Ayrıca saçınızın tam olarak kapanmasını ve görünmemesini sağlar.

Eşarbınızı bağlarken çapraz iki ucu birbirinin hizasına gelecek şekilde ikiye katlamak gerekmektedir. Bu şekilde eşarbınız daha kolay bağlanır ve şekil alır. Katladınız eşarbı başınızın üzerine alarak çenenizin altından iki ucunu bir iğne yardımı ile birleştirebilirsiniz. Gün içerisinde eşarbınızın kaymasını engellemek için başınızın üzerine bir tane iğne takarak bone ile eşarbın birleştirmelisiniz. Eşarbın sarkan sağ uç kısmını sol arkaya doğru, sol uç kısmını da sağ omzun üzerinden arkaya doğru alıp eşarp kuyruğunun altından iğneleyin. Eğer farklı bir bağlama tekniği kullanmak istiyorsanız sadece sağ uç kısmı arka taraftan iğneleyip diğer ucu dışarı çıkararak eşarbınızın üzerinde bir gül yapmak için ucu buruşturup iğneler ile sabitleyebilirsiniz. Bu model ile hem daha modern hem de daha farklı bir görünüm kazanırsınız. http://www.kadinvemoda.net/esarp-2.html adresini ziyaret ederek birbirinden güzel ve modern eşarp modellerini inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.